Facebook Twitter Instagram
    Konkretnie o Prawie
    • Osoby indywidualne
    • Przedsiębiorcy
    • Startupy
    • Kontakt
    Konkretnie o Prawie
    You are at:Home»bez kategorii»Zaczynamy… pierwszy wpis

    Zaczynamy… pierwszy wpis

    0
    By Michał Strojek on 20 września, 2016 bez kategorii

    Pierwszy wpis na blogu będzie jeszcze nie w temacie, a trochę organizacyjnie. Blog powstał z myślą o Was czytelnicy, których liczba mamy nadzieję będzie rosła z każdym dniem. Dlatego też będę wdzięczny za wszelkie propozycje tematów, które mają zostać na nim poruszone. Wpisy postaram się tworzyć regularnie omawiając wszystkie podstawowe problemy, z którymi spotkać może się każdy. Jeżeli coś będzie wymagało uzupełnienia proszę o wiadomość lub komentarz.

    Ten blog, tak jak prawo, ma być dla Was pomocą w życiu codziennym.

    Będąc adwokatem każdego dnia w swojej pracy spotykam się z ludźmi, którzy w taki bądź inny sposób zetknęli się z bezpośrednim działaniem prawa. Są ludzie bardzo różni. Od osób posiadających własne firmy te większe i te mniejsze, które mają już pewne doświadczenie, ale także osoby, które przychodząc do kancelarii adwokackiej nigdy wcześniej nie miały kontaktu z sądem, zawodowym pełnomocnikiem, komornikiem czy też, czego nikomu nie życzę prokuratorem lub organami ścigania.

    Niniejszy blog jest kierowany zarówno do nowicjuszy w zawiłościach zagadnień prawnych, jak i osób bardziej doświadczonych, a nawet zawodowo zajmujące się prawem.

    Prawo jest moją pasją. Dla większości ludzi może wydawać się to banalne, a przede wszystkim niemożliwe. Jak można pasjonować się grubymi książkami wypełnionymi bełkotem, który nie dość, że jest niezrozumiały dla normalnego człowieka to jeszcze przeczytanie zaledwie paru linijek pierwszej z brzegu ustawy może służyć za niezawodny środek nasenny. Jednak dla mnie tak właśnie jest. Nie będę udawał masochisty, który próbuje wmówić innym, że samo czytanie nieskończonej ilości przepisów sprawia mu przyjemność, to zupełnie nie o to chodzi.

    Prawo jest sposobem pozwalającym bronić słabszych przed silniejszymi, walczyć i wygrywać mniejszości, która ma rację z większością, która tej racji nie ma. Tym właśnie dla mnie jest prawo, tym powinno być i temu właśnie służyć. Bo nigdzie tak, jak na sali sądowej nie widać lepiej, że liczy się przede wszystkim siła argumentów, a nie argument siły.

    Stąd też pomysł na bloga, który ma przybliżyć przydatne zagadnienia, w jak najkonkretniejszy sposób.

    ZACZYNAJMY…

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Michał Strojek
    • Website

    Adwokat Michał Strojek jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską sporządzoną pod kierunkiem Prof. dr. hab. Jerzego Pisulińskiego w Katedrze Prawa Cywilnego. W trakcie studiów oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej był zaangażowany w działanie Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, poprzez pracę w Komisji Prawnej Samorządu Studenckiego, co pozwoliło wykorzystywać zdobytą wiedzę teoretyczną, także w praktyce nabywając doświadczenia pracy indywidualnej, jak i zespołowej, nad dużymi projektami.

    Related Posts

    Ugoda zawarta przed mediatorem pozwoli otrzymać 500+

    Mediacja- czym jest i dlaczego warto z niej korzystać

    Kiedy możemy korzystać z utworu bez naruszeń, czyli dozwolony użytek osobisty

    Leave A Reply Cancel Reply

    Kategorie
    • bez kategorii (1)
    • Osoby indywidualne (20)
    • Przedsiębiorcy (12)
    • Startupy (1)
    20 października, 2018

    Jak poradzić sobie z hejtem w internecie cz. 2 – środki cywilne

    10 października, 2018

    Jak poradzić sobie z hejtem w internecie cz. 1 – środki karne

    30 stycznia, 2018

    Ugoda zawarta przed mediatorem pozwoli otrzymać 500+

    14 listopada, 2017

    Mediacja- czym jest i dlaczego warto z niej korzystać

    18 października, 2017

    Kiedy możemy korzystać z utworu bez naruszeń, czyli dozwolony użytek osobisty

    5 października, 2017

    Nagrywanie rozmów- kiedy jest dozwolone?

    © 2022 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.